Польові новини АХТ на півдні України

Цього тижня агроном-консультант АХТ південної частини України Вітошинський Тарас побував на полях озимини в Миколаївській області. Про кардинально різні ситуації на полі, комплексний пестицидний захист озимих та рекомендації агронома-консультанта читайте далі.

Теми, які будуть розглянуті в статті:

  • Стан озимого ріпаку.
  • Стан озимої пшениці та ячменю
  • Підсумки та рекомендації.
Якщо оцінювати стан посівів озимини в Миколаївській області, то він досить різний, від доброго – в Снігурівському р-ні до задовільного та незадовільного – в Доманівському. Внаслідок того, що восени ситуація з опадами була не однаковою, то й сходи господарства отримали також різні. Але зима була досить м'якою, що дало змогу перезимувати навіть погано розвиненим посівам - розповідає Тарас.

Навесні було проведено підживлення азотними добривами для відновлення вегетації.

РІПАК

Доманівський р-н

На фото видно, що ріпаку не вистачало вологозабезпечення в осінній період вегетациї. Все ж таки культурі вдалося, але сподіватися на рекордний врожай не варто.

Снігурівський р-н

Ріпак знаходиться у гарному стані. І при правильному підході можна отримати великий врожай.

ГЕРБІЦИДНИЙ ЗАХИСТ

За настання стабільних температур характерних для застосування гербіцидів рекомендуємо такий захист:

  • проти бур’янів із сімейств родини: астрові, бобові, пасльонові, зонтичні і гречані –Ділар (0,12 кг/га) + АгроПАВ (0,1 л/100 л води).
  • проти однорічних і багаторічних злакових бур’янів – Ореол Максі (0,6-1,2 л/га).

ІНСЕКТИЦИДНИЙ ЗАХИСТ

З приходом тепла на посівах ріпаку було зафіксовано активізацію капустяного стеблового прихованохоботника та літ імаго капустяної молі – коментує Тарас.

Агроном-консультант рекомендує: Атрікс (0,2 л/га) або Канонір Дуо (0,15 л/га) + Агропав Екстра (0,05 л/100 л води). АгроПАВ Екстра додається для покращення покриття та проникності препаратів при не досить сприятливих умовах обприскування.

ФУНГІЦИДНИЙ ЗАХИСТ

Для “підсушування” відмерлих тканин ріпаку з добре розвиненою листовою поверхнею та профілактика по інших хворобах після перезимівлі було внесення препарату Карбезим (0,5 л/га). Після стабілізації температур та відновлення вегетації після заморозків планується внесення – Карбезим (0,5 л/га) + Флутривіт (0,5 л/га).

ПШЕНИЦЯ ОЗИМА

Доманівський р-н

Дефіцит вологи у ґрунті привів до того, що посіви є не розкущеними та слаборозвиненими

Снігурівський р-н

Посіви виглядають гарно та добре розкущені

ЯЧМІНЬ ОЗИМИЙ

Доманівський р-н

Через теплу зиму та незадовільне вологозабезпечення, на посівах ячменя спостерігаються проблеми по хворобам, а також обмерзання кінчиків листків

Снігурівський р-н

Ячмінь гарно розвинений, добре розкущений і не має дефіциту елементів живлення

ГЕРБІЦИДНИЙ ЗАХИСТ

Гербіцидний захист було проведено в фазу кущення за 5 днів до настання мінусових температур препаратом Дисулам 0,5 л/га.

ІНСЕКТИЦИДНИЙ ЗАХИСТ

На озимій пшениці та ячмені було внесено інсектицид Атрікс (0,15 л/га) для контролю таких найпоширеніших шкідників зернових як:

Наступна інсектицидна обробка буде проведена препаратом Канонір Дуо (0,15 л/га) у фазі кінець кущення-початок виходу в трубку для пролонгованого захисту культури від шкідників зернових.

ФУНГІЦИДНИЙ ЗАХИСТ

Фунгіцидну обробку проведено препаратами Карбезим (0,5 л/га) + Флутривіт (0,5 л/га) у фазі кущення, щоб вирішити питання з незначним ураженням рослин хворобами в ранньовесняний період.

ПІДСУМКИ

Отже, можна констатувати той факт, що практично на всій території півдня України аграрії вже провели перші обробки по захисту озимих культур від шкідників та хвороб, та навіть частково від бур’янів.

В той же час, такі метеорологічні умови та тимчасове зниження температури до -8°С, а в деяких районах і до -11°С, негативно вплинуло на стан посівів, особливо постраждали добре розвинуті рослин які активно вегетували перед настанням заморозків.

Тисни сюди, щоб завантажити КАТАЛОГ АХТ 2020

Інші польові новини АХТ: