Імпекс Дуо: препарат, що працює за трьох

Розглянемо добре відомий препарат під іншим ракурсом:

 • Боротьба з вовчком соняшниковим
 • Знищення широкого спектру бур’янів
 • Ґрунтовий захист культури: як отримати швидкий стоп-ефект та пролонговану дію препарату.

1. Вовчок соняшниковий

Про здатність Імпекс Дуо захищати соняшник від вовчка ми вже писали окрему статтю. Тому згадаємо основні рекомендації для ефективного внесення:

 • слідкуємо за фазою соняшника
 • проводити обробку до моменту прикріплення гаусторія вовчка або відразу після прикріплення
 • норма Імпекс Дуо – 1,2 л/га
Схема роботи Імпекс Дуо

Зауважте, що у випадку боротьби з вовчком соняшниковим як з паразитичним організмом, на фазу інших бур’янів ми не звертаємо уваги. Головне для нас – ефективна робота по вовчку.

2. Знищення широкого спектру бур’янів

Пара "препарат + імі-стійкий гібрид" була виведена науковцями саме для того, щоб одночасно знищити весь спектр небажаної рослинності на полі:

 • Бур’яни: дводольні та злакові, як одно- так і багаторічні
 • Падалиця інших культур та класичного соняшнику

Як результат однократне внесення препарату повністю звільняє поле від бур’яну.

Для підвищення ефективності радимо дотримуватись простих правил:

 1. Імпекс Дуо має складну рецептуру, тому що містить ряд потужних ад’ювантів. Не слід застососувати препарат з іншими пестицидами, ад'ювантами, прилипачами, кондиціонерами води та мікродобривами, адже це може призвести до посилення фітотоксичного впливу на соняшник або зменшити ефективність роботи препарату.
 2. Зауважте, оскільки препарати на основі діючої речовини імазамокс рекомендовані до використання по сої та гороху, то їх ефективність по знищенню бур’янів з класу бобових (горошок мишачий, чина бульбиста) є низькою.
 3. Хоча препарат має широке вікно застосування (2-8 листків соняшнику), не варто чекати поки “весь бур’ян зійде”. Очікування може зашкодити сходам соняшнику забравши вологу та поживні речовини.

Краща фаза для знищення бур’яну

3. Ґрунтовий захист культури

А тепер розберемось, що робити з наступними хвилями злісних бур’янів (амброзія та лобода).

Трішки наукових даних: у препараті Імпекс Дуо використано дві діючі речовини – імазамокс та імазапір.

Імазамокс після внесення починає дуже швидко розкладатися у ґрунті та протягом 12-42 днів досягає 50% кількості. Станом на початок осінньої посівної його вміст у ґрунті не більше 1-2%. Імазапір навпаки має дуже повільний розпад – 3-12 місяців в залежності від типу ґрунту. Він прекрасно захищає від бур’янів, які проростають. Повільно діє на вегетуючі бур’яни. Саме таке поєднання діючих речовин забезпечує нам швидкий стоп-ефект та пролонговану дію препарату. – коментує хімік-технолог АХТ.

❗️Основне правило для отримання ґрунтової дії: не чекати поки все поле покриється бур’янами. Важливо спрацювати в оптимальну фазу розвитку бур’янів, щоб забезпечити найкращу ефективність по вегетуючим бур’янам, а також створити рівномірний екран для контролю наступних хвиль.

Детальніше про захист соняшнику за поточних погодних умов та наявних препаратів дивиться у відеозаписі нижче.

Задавайте свої питання агрономам АХТ та реєструйтесь за посиланням на наступний прямий ефір: http://webinar.agrohimteh.com.ua

ЗАМОВИТИ ПРОДУКЦІЮ АХТ